Připojení a konfigurace ovládacího panelu

Ovládací panely Ajax tzv. HUBy (porovnání zde) - jsou připraveny k provozu ihned po vybalení z krabičky. Není nutné rozebírat HUB, systém se konfiguruje prostřednictvím aplikace (viz výše) a montážní držáky tzv. SmartBracket zjednodušují upevnění zařízení na stěny, stropy atd.

Jak připojit HUB:

  1. Posuňte montážní držák na zadní straně HUBu dolů.

  2. Připojte napájecí, ethernetový kabel do zásuvek a vložte předem připravenou SIM kartu (volitelně).

Pozn. SIM karta v případě připojení HUBu k ethernetu se stává záložním komunikačním kanálem pro přenos notifikací (přes internet), SMS a hovorů. Pamatujte, že na SIM kartě byste měli mít dostatek dat (stačí 100 MB/měsíc) popř. předplacené volací služby a PIN kód by měl být deaktivován.

  1. Zapněte HUB a počkejte, až se logo Ajax rozsvítí na zelené (aktivní jeden datový kanál) nebo bílé (aktivní dva a více datových kanálů).

  2. Otevřete aplikaci Ajax PRO: Tool For Engineers a vytvořte si účet (pokud jej nemáte).

  3. Přidejte HUB stisknutím tlačítka „+“ v aplikaci.

  4. Zadejte název HUBu a naskenujte QR kód umístěný na zadní straně HUB pod montážním držákem, nebo zadejte ID HUBu ručně (uvedeno pod QR kódem).

  5. Stiskněte „OK“ a počkejte, dokud se HUB neobjeví v seznamu.

page2image21130176

Úplné pokyny k připojení HUBu naleznete v jeho uživatelské příručce: Hlavní nabídka Nápověda váš model HUBu.

Jakmile budete mít HUB přidaný do aplikace, můžete jej nakonfigurovat. V nastavení HUBu najdete nabídku s komunikačními parametry (nastavení rádiového protokolu Jeweler) a komunikaci s cloudovým serverem Ajax (nastavení Ethernetu a GSM), uživatelská oprávnění, nastavení oznámení, časový plán zabezpečení, připomenutí geofence atd. Podrobný popis jednotlivých nabídek naleznete v uživatelské příručce k HUBu.

Pamatujte, že funkce Kontrola integrity systému tzn. kontrola stavu všech zařízení před aktivací zastřežení - je ve výchozím nastavení zakázána, tak aby byla zajištěna shoda s EN 50131 (evropská norma pro bezpečnostní systémy). Nicméně z různých důvodů (např. otevřený magnet na ventilaci při aktivaci zastřežení) můžete funkci povolit v nastavení HUBu: nabídka „Nastavení systému“.

Užitečné odkazy:

page3image5070144 
page3image11312640