Proč AJAX?


Funkce

 

Co všechno můj systém AJAX umí?

AJAX může být jednoduše rozšířen o detektory vniknutí, ohně a zaplavení, jakožto i o bezdrátové spínače domácích spotřebičů. Jednotlivé přídavné zařízení lze zakoupit jednotlivě. Detektory zapojíte pomocí mobilní aplikace několika kliknutími.

 tasks@2x

Opravdu fungují zařízení AJAX tak daleko od hubu?

Otestovali jsme maximální vzdálenost mezi hubem a zařízeními v otevřeném prostoru a zařízení opravdu fungovala i ve vzdálenosti 2000 metrů. Skutečný dosah je však omezen stěnami, stropy a jinými bariérami, a tak může být o něco kratší. Pokud si nejste jisti, že pro Vás bude dosah zařízení dostatečný, můžete provést test signálu přímo v aplikaci AJAX Security System před instalací detektorů.

 jeweller-range@2x

 

Jak často je potřeba měnit baterie v zařízení?

Protože jsou zařízení AJAX bezdrátová, jsou napájena bateriemi, ne ze sítě. Kvůli tomu jsme vyvinuli speciální bezdrátový protokol, který spotřebovává velice malé množství elektrické energie. Zařízení AJAX tak mohou chránit Váš dům či kancelář velice dlouho – až 7 let.

battery@2x 

Jak poznám, že je baterie již téměř vybitá?

Jakmile bude baterie téměř vybitá, zařízení AJAX Vám zašle upozornění. Pokud jste zvědaví, kolik energie v bateriích ještě zbývá, vždy to můžete zjistit v nastavení zařízení.

 img_battery_notification_en@2x

Jak můžu spravovat bezpečnostní systém AJAX?

Nejjednodušší způsob správy našeho bezpečnostního systému je pomocí mobilní aplikace AJAX Security System pro iOS a Android. Aplikace Vám umožní spustit či vypnout bezpečnostní systém a kontrolovat všechna připojená zařízení, včetně informací o síle signálu, stavu baterie a teplotě. Systém AJAX lze také ovládat pomocí Klíčenky AJAX SpaceControl a/nebo klávesnice.

 img_mobile_remote_ru_2x_94c90625-13ce-4308-9360-4950d2b10592_1024x1024

Podporuje AJAX scénáře?

Bezpečnostní systém AJAX poskytuje funkce pro konfiguraci chování spínačů, vypínačů a zásuvek v případě spuštění alarmu, při změně bezpečnostního módu nebo v naplánovaných časech. Bezpečnostní systém může být nastaven, aby změnil bezpečnostní mód v určitém čase, nebo po stisku tlačítka na Klíčence.

scenarios_en@2x 

 

Spustí můj robotický vysavač nebo moje kočka alarm?

Zařízení AJAX používají digitální algoritmus, který rozpoznává lidský pohyb. Pokud jsou Vaši mazlíčci menší, než 50 centimetrů a lehčí, než 20 kilogramů, neměli by spustit žádný alarm.

 cat@2x

 

Můžu přidat nebo odstranit systémové uživatele?

Ano, pokud jste administrátorem s plným přístupem do nastavení zařízení. K jednomu bezpečnostnímu systému může být připojeno až 99 uživatelů. Můžou to být členi jedné rodiny, kamarádi, kolegové, nebo i celá bezpečnostní firma.

 mceclip0

 

Podporuje systém AJAX monitorování bezpečnostní kamerou?

Bezpečnostní kamery jiných dodavatelů lze připojit k systému AJAX pomocí mobilní aplikace. Můžete připojit téměř jakoukoli kameru, která podporuje protokol živého streamování RTSP nebo bezproblémově připojit zařízení Uniview, Dahua, Hikvision, Safire IP kamery a digitální videokamery.

cameras@2x

 

Upozornění

 

Jak mě systém AJAX upozorní na nouzovou situaci?

Systém AJAX Vás upozorní na Vašem chytrém telefonu pomocí push notifikace, SMS, nebo majiteli systému přímo zavolá. Preferovaný způsob upozornění lze nastavit v mobilní aplikaci.

img_notifications_en@2x 

 

Jak je možné, že systém AJAX posílá upozornění tak rychle?

Hub neustále monitoruje detektory, které pravidelně reportují zpět hubu. Pokud je detektor spuštěn, okamžitě tuto informaci přenese hubu. Ten pak zašle upozornění na Váš chytrý telefon, a/nebo do centrální monitorovací stanice. To vše v rámci milimsekund.

 img_status_en@2x

 

Prevence výpadku funkčnosti

 

Co se stane, když přestane fungovat internet?

Systém AJAX v offline módu funguje stejně, jako jiné profesionální bezpečnostní systémy: detektory monitorují situaci a zasílají informace hubu. Pokud se objeví jakékoli nebezpečí, systém AJAX Vás upozorní.

img_siren_loud_en@2x 

 

Budu bez zabezpečení, když vypadne proud?

Ne. Systém AJAX bude i nadále střežit Váš majetek, a to i při výpadku proudu. Všechny části systému jsou napájené bateriemi, ne ze sítě. V hubu je navíc umístěna náhradní baterie. Ta poskytuje až 16 hodin bezpečného chodu. Jakmile bude přívod proudu opět obnoven, náhradní baterie se sama dobije.

img_blackout_en@2x 

 

Může se do systému AJAX někdo nabourat?

AJAX je uzavřený systém. Eliminovali jsme možnost sabotáže a chyb nahrazením standartních algoritmů a řešení našimi vlastními. Náš software vyvíjíme sami. Vytvořili jsme technologii pro přenos rádiové komunikace Jeweller, která je chráněna hned na několika úrovních. Operační systém Malevich je imunní vůči virům. Náš vlastní IoT protokol eliminuje možnost využití našich zařízení v botnet sítích. Abychom efektivně zabránili možným budoucím pokusům o útok na systém AJAX, pravidelně provádíme testy za pomoci externích auditorů.

shield@2x 

 

Může se systém AJAX zaseknout?

Na rozdíl od většiny bezdrátových a drátových bezpečnostních systémů, systém AJAX používá duální kanály pro zasílání upozornění – telefonní komunikaci a širokopásmový internet. Pokud se útočník pokusí zaseknout GSM signál, systém zašle upozornění prostřednicvím ethernetu nebo Wi-Fi.

 channels@2x

 

Může se zaseknout rádiový signál mezi hubem a ostatními zařízeními?

Ne bez povšimnutí. Hub kontroluje všechny systémové detektory. Jakmile neobdrží signál i z jednoho jediného, uživatelům je okamžitě zaslané upozornění o přerušení přenosu. Hub navíc dokáže upozornit pomocí vysokofrekvenčního zvuku přes komunikační kanál na možný pokus o zaseknutí systému, nebo na přítomnost jiného rušivého faktoru, jako může být například sousedovo rozbité rádio.

img_jamming_en@2x 

 

Můžou být rádiové signály systému AJAX zachyceny?

Ne. Všechna data zařízení jsou šifrována pomocí algoritmu plovoucí čárky před tím, než jsou odeslána. Každé zařízení je navíc vybaveno unikátním identifikátorem, který zabraňuje padělání.

encription@2x

 

Potřebuji profesionálního pracovníka, aby mi nastavil systém?

V případě zájmu Vám může s instalací systému AJAX pomoci náš vyškolený pracovník, aby vše běželo tak, jak má. Systém si ovšem zvládnete nainstalovat i sami – mobilní aplikace má interaktivní návod s instrukcemi. Volba je tedy na Vás.

 qr@2x

 

 

Ochrana osobních údajů

 

Jaké informace o mě systém AJAX sbírá a proč?

Systém AJAX sbírá pouze data nezbytná pro běh systému a vylepšování jeho schopností. Data jsou fragmentována, anonymní a zašifrovaná na několika různých serverech po celé Evropě. Data se na server nahrávají pomocí šifrovaného kanálu a nemohou být použita bez Vašeho svolení. Více můžete zjistit v našich zásadách ochrany osobních údajů.

 privacy@2x

 

Ekologie a zdraví

 

Rádiové signály prý mohou ngativně ovlivnit zdraví člověka, hlavně mužů. Je to pravda?

Existuje velké množství faktorů, které ovlivňují zdraví člověka. Mezi ně patří například sedavý životní styl, užívání drog či alkoholu, nebo špatné stravovací návyky. Naše zařízení do nich však nepatří. Naše zařízení je navíc také ekologické. Jsme držiteli několika Evropských certifikátů.

dickProtect@2x 

 

Servis

 

Kdo reaguje na alarm, když nejsem doma?

Teoreticky můžete dát přístup k systému AJAX i svým sousedům. Tak i oni obdrží upozornění, že se něco děje a můžou to jít zkontrolovat. My ovšem doporučujeme přenechání této odpovědnosti profesionálům – AJAX pracuje s centrálními monitorovacími stanicemi po celém světě.

alarm-reaction@2x 

 

Kolik stojí provoz systému AJAX každý měsíc?

Provoz systému AJAX je zcela zdarma, pokud se o něj staráte Vy sami. Platit budete pouze v případě, že se rozhodnete péči o systém a jeho monitorování svěřit profesionálům.

zero@2x


 

cube@2x 

 

Nevíte, kde začít? 

Pomůžeme Vám nakonfigurovat si vlastní startovací sadu

Untitled-1

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení