Prevence výpadku funkčnosti

Co se stane, když přestane fungovat internet?

Systém AJAX v offline módu funguje stejně, jako jiné profesionální bezpečnostní systémy: detektory monitorují situaci a zasílají informace hubu. Pokud se objeví jakékoli nebezpečí, systém AJAX Vás upozorní.

 

Budu bez zabezpečení, když vypadne proud?

Ne. Systém AJAX bude i nadále střežit Váš majetek, a to i při výpadku proudu. Všechny části systému jsou napájené bateriemi, ne ze sítě. V hubu je navíc umístěna náhradní baterie. Ta poskytuje až 16 hodin bezpečného chodu. Jakmile bude přívod proudu opět obnoven, náhradní baterie se sama dobije.

 

Může se do systému AJAX někdo nabourat?

AJAX je uzavřený systém. Eliminovali jsme možnost sabotáže a chyb nahrazením standartních algoritmů a řešení našimi vlastními. Náš software vyvíjíme sami. Vytvořili jsme technologii pro přenos rádiové komunikace Jeweller, která je chráněna hned na několika úrovních. Operační systém Malevich je imunní vůči virům. Náš vlastní IoT protokol eliminuje možnost využití našich zařízení v botnet sítích. Abychom efektivně zabránili možným budoucím pokusům o útok na systém AJAX, pravidelně provádíme testy za pomoci externích auditorů.

 

Může se systém AJAX zaseknout?

Na rozdíl od většiny bezdrátových a drátových bezpečnostních systémů, systém AJAX používá duální kanály pro zasílání upozornění – telefonní komunikaci a širokopásmový internet. Pokud se útočník pokusí zaseknout GSM signál, systém zašle upozornění prostřednicvím ethernetu nebo Wi-Fi.

 

Může se zaseknout rádiový signál mezi hubem a ostatními zařízeními?

Ne bez povšimnutí. Hub kontroluje všechny systémové detektory. Jakmile neobdrží signál i z jednoho jediného, uživatelům je okamžitě zaslané upozornění o přerušení přenosu. Hub navíc dokáže upozornit pomocí vysokofrekvenčního zvuku přes komunikační kanál na možný pokus o zaseknutí systému, nebo na přítomnost jiného rušivého faktoru, jako může být například sousedovo rozbité rádio.

 

Můžou být rádiové signály systému AJAX zachyceny?

Ne. Všechna data zařízení jsou šifrována pomocí algoritmu plovoucí čárky před tím, než jsou odeslána. Každé zařízení je navíc vybaveno unikátním identifikátorem, který zabraňuje padělání.

 

Potřebuji profesionálního pracovníka, aby mi nastavil systém?

V případě zájmu Vám může s instalací systému AJAX pomoci náš vyškolený pracovník, aby vše běželo tak, jak má. Systém si ovšem zvládnete nainstalovat i sami – mobilní aplikace má interaktivní návod s instrukcemi. Volba je tedy na Vás.