Funkce

Co všechno můj systém AJAX umí?

AJAX může být jednoduše rozšířen o detektory vniknutí, ohně a zaplavení, jakožto i o bezdrátové spínače domácích spotřebičů. Jednotlivé přídavné zařízení lze zakoupit jednotlivě. Detektory zapojíte pomocí mobilní aplikace několika kliknutími.

 

Opravdu fungují zařízení AJAX tak daleko od hubu?

Otestovali jsme maximální vzdálenost mezi hubem a zařízeními v otevřeném prostoru a zařízení opravdu fungovala i ve vzdálenosti 2000 metrů. Skutečný dosah je však omezen stěnami, stropy a jinými bariérami, a tak může být o něco kratší. Pokud si nejste jisti, že pro Vás bude dosah zařízení dostatečný, můžete provést test signálu přímo v aplikaci AJAX Security System před instalací detektorů.

 

Jak často je potřeba měnit baterie v zařízení?

Protože jsou zařízení AJAX bezdrátová, jsou napájena bateriemi, ne ze sítě. Kvůli tomu jsme vyvinuli speciální bezdrátový protokol, který spotřebovává velice malé množství elektrické energie. Zařízení AJAX tak mohou chránit Váš dům či kancelář velice dlouho – až 7 let.

 

Jak poznám, že je baterie již téměř vybitá?

Jakmile bude baterie téměř vybitá, zařízení AJAX Vám zašle upozornění. Pokud jste zvědaví, kolik energie v bateriích ještě zbývá, vždy to můžete zjistit v nastavení zařízení.

 

Jak můžu spravovat bezpečnostní systém AJAX?

Nejjednodušší způsob správy našeho bezpečnostního systému je pomocí mobilní aplikace AJAX Security System pro iOS a Android. Aplikace Vám umožní spustit či vypnout bezpečnostní systém a kontrolovat všechna připojená zařízení, včetně informací o síle signálu, stavu baterie a teplotě. Systém AJAX lze také ovládat pomocí Klíčenky AJAX SpaceControl a/nebo klávesnice.

 

Podporuje AJAX scénáře?

Bezpečnostní systém AJAX poskytuje funkce pro konfiguraci chování spínačů, vypínačů a zásuvek v případě spuštění alarmu, při změně bezpečnostního módu nebo v naplánovaných časech. Bezpečnostní systém může být nastaven, aby změnil bezpečnostní mód v určitém čase, nebo po stisku tlačítka na Klíčence.

 

Spustí můj robotický vysavač nebo moje kočka alarm?

Zařízení AJAX používají digitální algoritmus, který rozpoznává lidský pohyb. Pokud jsou Vaši mazlíčci menší, než 50 centimetrů a lehčí, než 20 kilogramů, neměli by spustit žádný alarm.

 

Můžu přidat nebo odstranit systémové uživatele?

Ano, pokud jste administrátorem s plným přístupem do nastavení zařízení. K jednomu bezpečnostnímu systému může být připojeno až 99 uživatelů. Můžou to být členi jedné rodiny, kamarádi, kolegové, nebo i celá bezpečnostní firma.

 

Podporuje systém AJAX monitorování bezpečnostní kamerou?

Bezpečnostní kamery jiných dodavatelů lze připojit k systému AJAX pomocí mobilní aplikace. Můžete připojit téměř jakoukoli kameru, která podporuje protokol živého streamování RTSP nebo bezproblémově připojit zařízení Uniview, Dahua, Hikvision, Safire IP kamery a digitální videokamery.